BEYOND Polus Advanced Beyazlatma Cihazı

BEYOND  Polus Advanced Beyazlatma Cihazı

BEYOND Polus Advanced Beyazlatma Cihazı

  • Brand : Beyonddent
  • Product Code : 741236
  • Availability : In Stock

Eşsiz Tasarımı İle Beyazlatmada En Son Teknoloji!


Hasta güvenliği ve rahatı için beyazlatma sistemlerinin en iyi geliştirilmiş ışık filtreleme sistemine sahiptir.

Beyond polus cihazının diğer beyazlatma cihazlarından ayıran en önemli özelliği filitreleme sistemine sahip olmasıdır.Ultraviyole ışınlarını filitrelediği için beyazlatmadan önce yapılmış ağızda bulunan eski kompozit dolgulara zarar vermez ve kullanılırken hastaya maske takılma ihtiyacı duyulmamaktadır.

Diğer beyazlatma cihazlarına göre hassasiyet oranı daha düşüktür.

Aşırı ısınmadan korunmak için soğutma sistemi mevcuttur.


Halojen güçlü beyazlatma

Dünyanın en güçlü halojen ışın çıkısı mevcuttur.

Bütün işlemler dokunmatik ekran panelinden hızlı ve kolayca yapılabilinmektedir.

360 Derece dönebilen Radyal Kol

Motorize edilmiş yükseklik hem manuel hemde dokunmatik kullanıcı panelinden ayarlanabilinmektedir.

Wireless kumandasında call button,acil pause,resume tuşları mevcuttur.

Beyond polus beyazlatma cihazının üstüne monte Led Işınlı Dolgu cihazı

Düşük seviye lazer terapisi (opsiyonel)

2 yıl garanti

BEYOND BEYAZLATMA SİSTEMİ,NİN DİĞER SİSTEMLER FARKI 

*Diğer beyazlatma sistemlerini BEYOND dan daha ucuz ve basit kılan birkaç nokta var ki bunların en önemlisi de BEYOND sisteminde bulunan ancak diğer beyazlatma sistemlerinde bulunmayan ışık filtrasyon sistemidir.Işık filtrasyon sistemi bulunmayan cihazlarla, bu sisteme sahip olan BEYOND cihazı kullanılarak yapılan tedaviler arasında 3 temel farklılık bulunmaktadır:
Hastalar için tedavi zamanı daha uzun ve daha rahatsızdır edicidir.

*Diğer beyazlatma sistemlerinden elde edilen filtre edilmemiş ışık, yüksek seviyede ultraviyole ışık ihtiva eder. Bu yüksek seviyedeki UV hastayı güneş yanığı riskine sokar ki bu yüzden hekim diğer beyazlatma sistemini uygularken hastanın ağzındaki bütün pembe yumuşak dokuları bloke edip koruma altına alır. Diğer beyazlatma sisteminde hekime verilen uygulama videosunda hekime gingival bariyer ile bütün dişeti dokusunu örtmesi önerilir. Daha sonrada hekime dişetlerini ,yanak ve dudak içlerini pamuk veya gazlı bez ruloları ile doldurması önerilir. Pembe yumuşak dokuların bu diğer beyazlatma sisteminin ışığından korunması için dilin, ağız içinde gazlı bez ile sarılması ya da daha önceden uygulanan gingival bariyere dilin üstüne örtülen gazlı bezin pamuk rulolarla birlikte yapıştırılması önerilir.

*BEYOND sisteminde ise sadece dişeti bariyerinin uygulanması yeterlidir. Ön hazırlık aşamasında yapılan bu kısa çalışma, diğer sistemlerde yapılan çalışmalara oranla hem zaman hem de rahatlık açısından hastayı sıkıntıya sokmaz ve hastanın daha rahat bir süreç geçirmesini sağlar.
Bu zaman içinde diğer sistemlerde hastanın ağızdan nefes alabilme şansı yoktur. Bu uzun süren beyazlatma işlemi sırasında hastanın rahatsız durumu göz önünde tutulduğunda hastanın dudaklarını, çenesini ve dilini sürekli hareket ettireceği kesindir. Bu yüzden de gingival bariyerler ve yumuşak dokulara yapılan uygulamalar koruma açısından hiçbir zaman garanti sonuç değildir. Bu ufak hareketler sırasında gingival bariyere yapıştırılan gazlı bezler ve pamuk korumalar rahatlıkla yerinden oynar ve açıklıklar oluşur. Ve bu sebepten yumuşak dokuda açılan bu bölgelerde güneş yanığı riski oluşur. Her periyod arasında hekim bu koruma sistemlerini kontrol etmeli, eğer problem var ise bunları düzeltmelidir. Bütün bu aksaklıklar tedavi sürecini uzatmaktadır.

*Işığa filtre uygulanmazsa UV, ağız içinde ısı oluşturur. Tedavi sırasında ağız içinde oluşan ısı dişin pulpasında oluşabilecek hasar riskini arttırır ve bu da tedavi sonrasında oluşabilecek hassasiyeti arttırır. Dişlerin üzerine uygulanmış olan beyazlatma jelinin dişlere, sızarsa dişetlerine, ısı ile daha çok zarar vermesi ve hassasiyeti arttırması daha yüksek ve tehlikeli bir ihtimaldir. Diğer sistemi kullanan hekimlerle yaptığımız görüşmelerden elde ettiğimiz sonuç ise birçok hastanın, son periyodu, oluşan aşırı hassasiyet ve irritasyon sonucu yaptıramadıkları ve birçoğunun da tedaviyi tamamlayamadığı için ödeme yapmayı kabul etmedikleridir.

* Işığın yoğunluğu çok düşüktür. Filtre sistemi olmadığı için diğer sistemlerdeki ısınma, hassasiyet ve UV yanığı riskini azaltmak için daha düşük ışık kaynağı kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak daha iyi sonuç alabilmek için uygulama 15-20 dakikalık 3 periyod şeklinde yapılmaktadır. Buradaki problem ise bu kadar uzun zaman dişlerin üzerinde beyazlatma jelinin kalması ve dişlere uzun süre ısı ve UV ışık uygulanması, tedavi sırasında ve sonrasında oluşabilecek hassasiyet riskinin artmasıdır. Hasta, tedavinin bitirilmesi için koltukta 1 saatten fazla oturmaktadır ki bu süre BEYOND sistemi uygulandığında yarısından da azdır.